Празднование памяти святого Ефрема, епископа Переяславского

10 лютого (28 січня по старому стилю) Церква відзначає день пам’яті преподобного Єфрема Печерського, єпископа Переяславського – Небесного Покровителя керуючого Криворізькою єпархією, митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема. В цей день у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Кривого Рогу була відслужена святкова Божественна літургія.

В урочистому богослужінні, яке очолив тезоіменитий владика Єфрем, взяли участь секретар єпархії протоієрей Віктор Симонюк, намісник чоловічого монастиря священномученика Володимира архімандрит Володимир (Нероба), благочинні міста Кривого Рогу та районів єпархії, сонм духовенства Криворіжжя.

За Божественною літургією разом зі своїм архіпастирем молилися також мер кафедрального міста Кривого Рогу Юрій Вілкул, заступники Криворізького міського голови, голови районних виконкомів міста, керівники гірничорудних підприємств Кривбасу.

На малому вході правлячий архієрей відзначив єпархіальними медалями святих священномучеників Онуфрія і Порфирія, святителів Криворізьких благочинного Апостолівського округу архімандрита Іллю (Лук’яненка), благочинного Криворізького районного округу протоієрея Бориса Бабешка, благочинного Софіївського округу протоієрея Ростислава Климчука, а також клірика Спасо-Преображенського собору м. Нікополя протодиякона Андрія Великого.

Митрополит ЄфремПід час Літургії митрополит Єфрем висвятив у сан диякона випускника Полтавської Місіонерської Духовної Семінарії Віктора Цьомка.

Протягом святкового богослужіння велика кількість віруючих молитовно приклалася до чесних глав святих мучеників Віктора і Маріана Фівейських, воїнів Фіваїдського легіону, які були доставлені хресним ходом у Криворізьку єпархію. Ці дві святині зберігаються на Київському подвір’ї Свято-Пантелеймонівського Афонського монастиря, в храмі святителя Михаїла, першого Митрополита Київського, куди були передані у дар від кафедрального собору міста Трір (Німеччина).

Після завершення Божественної літургії було звершено молебень біля ікони з часткою мощей преподобного Єфрема Печерського, єпископа Переяславського, після якого митрополит Єфрем виголосив повчальне слово про житіє та жертовне святительське служіння свого небесного покровителя.

З церковного амвона до митрополита-іменинника з теплими словами привітань та подяки за багаторічне архіпастирське служіння звернулися градоначальник Кривого Рогу Вілкул Ю.Г. та отаман козацького товариства лейб-гвардії Українського Вільного Козацтва (м. Нікополь) полковник козацтва Півень С.В., який нагородив Криворізького архіпастиря козацьким орденом «Святий Миколай».

Наприкінці святкового богослужіння митрополит Єфрем подякував усім присутнім за духовне торжество і шанування святителя Єфрема Печерського, молитвами якого Всемилостивий Господь дарує мир і благополуччя Криворізькій землі.